Oba muži byli nezvěstní od soboty. V jeskyni utonuli, protože zjevně ztratili orientaci a nemohli najít z jeskyně východ, uvedla řecká televize ERT s odvoláním na pobřežní stráž.
Devětatřicetiletý Wožniak-Starak patřil k nejznámějším polským celebritám, a to i díky manželství s populární televizní moderátorkou, bývalou modelkou.
Prvním úspěchem pátrací akce bylo, že záchranáři objevili všech třináct lidí hluboko v zatopené jeskyni. Druhý přišel ve chvíli, kdy je živé a zdravé dostali na povrch.
Jihokorejským potápěčům se v pondělí podařilo vytáhnout jedno tělo z potopené výletní lodě. Totožnost oběti zatím nebyla zveřejněna. Vyprošťovací práce dále komplikuje rozvodněný Dunaj.
Maďarská policie sice oznámila, že se sedm nalezených obětí lodního neštěstí na Dunaji podařilo na základě otisků prstů a fotografií identifikovat, dalších 21 lidí se ale pohřešuje.
Kolem 15. hodiny byl zásah ukončen, jelikož se muže nepodařilo vypátrat. V hledání již pokračuje pouze poříční oddělení policie, které monitoruje Vltavu.
Úřady až dosud místa nálezů lodních vraků pečlivě chránily kvůli obavám, že by je amatérští potápěči mohli poškodit. Nyní z nich chtějí vytvořit podvodní muzea.
Zbytky lodi z 16. století jsou podle ministerstva nejstarším vrakem, jaký se kdy v nizozemských vodách našel. Plavidlo bylo původně 30 metrů dlouhé a postaveno bylo zhruba v roce 1540.
Čeští policejní potápěči a pyrotechnici likvidují v Bosně i munici domácí výroby. „Člověk může potkat munici, o které toho tolik neví. Takže ta práce musí být velmi opatrná,“ popisuje jeden z nich.
Dvanáct chlapců a jejich fotbalový trenér, kteří byli po devíti dnech záchranných akcí objeveni živí v jeskynním komplexu v Thajsku, podstoupí před evakuací až čtyřměsíční potápěčský výcvik.
Potápěči našli těla všech deseti původně nezvěstných amerických námořníků z posádky torpédoborce John McCain, který se minulé pondělí u Singapuru srazil s ropným tankerem.
Potápěči začali čistit pražské náplavky. Pod hladinou Vltavy nacházejí vedle odpadků staré loďky, utopené mobily nebo ztracené klíče. Zároveň kontrolují stav zdiva nábřeží. Remorkér s jeřábem a týmem potápěčů začal pracovat na Rašínově nábřeží u Jiráskova mostu.
Kanadský potápěč, který hledal mořské okurky, našel něco, co opravdu nečekal. Pravděpodobně našel jednu ze ztracených amerických atomových bomb. V této by ale podle amerických úřadů neměl být jaderný materiál. Nález prošetřují americké úřady.
Dno Vltavy pod Karlovým mostem v Praze opět zkoumají potápěči. Tentokrát se zaměří hlavně na hledání základů Juditina mostu, který v těchto místech stával. Naposledy potápěči prostor u Staroměstské mostecké věže zkoumali před dvěma lety.
Nové unikátní prostory objevili při průzkumu speleopotápěči v zatopené části Hranické propasti, nejhlubší propasti Česka. Speleopotápěči věří, že díky novému objevu se jim konečně podaří dokázat, že Hranická propast je vůbec nejhlubší propastí světa. Dosud toto prvenství patří italské Pozzo del Merro, která je hluboká 392 metrů. Nad moravskou vede o pouhých devět metrů.
Čtyřicet metrů pod hladinou Vranovské přehrady leželo rok více než 900 lahví sektu vinařské firmy z Lechovic na Znojemsku. Při teplotě pět stupňů Celsia a tlaku pět atmosfér sekt kvasil a zrál. Speciální podmínky mu podle vinařů dodají nezaměnitelnou chuť a jemné perlení. Dnes tyto láhve vylovili potápěči. Nápoj půjde do dražby, jejíž výtěžek pošlou organizátoři na konto Centra Paraple, které pomáhá lidem s poraněnou míchou.
Ve vraku jihokorejského trajektu Sewol už s největší pravděpodobností nikdo nepřežil. Po více než týdnu od nehody je to podle odborníků v podstatě nemožné. Potápěči, kteří loď prohledávají, nenašli ani žádnou vzduchovou kapsu, kde by mohli být lidé. Z vraku zatím záchranáři vytáhli 171 mrtvých.
S kuriózní žádostí se nedávno obrátili na pardubickou radnici místní potápěči. Chtěli, aby jim město věnovalo sochu, která v minulosti stávala před plaveckým areálem. Dostali ji, a teď ji chtějí umístit v lomu Leštinka na Chrudimsku.
Celý víkend pracovali potápěči ve Vltavě u Karlova mostu. Snažili se objevit, zda se pod vodou neskrývá něco, co by mohlo pomoci doplnit bílá místa v historii Prahy. Dvoumetrová hloubka u úpatí Staroměstské mostecké věže byla nakonec spíš plná drobných překvapení.
Potápěči už třetí den pokračovali v pátrání po historicky cenných předmětech ve Vltavě u Karlova mostu. Místo u paty Staroměstské mostecké věže je podle odborníků pro průzkum ideální. Voda tu neproudí příliš rychle a hloubka je tu maximálně dva metry.
Během dnešního dne pokračoval průzkum vltavského dna u Karlova mostu. Desítka potápěčů na místě pátrala po cenných historických nálezech. Zajímavým objevem dnešního dne je například revolver novější výroby.