Až do neděle se mohou Tepličané zbavit velkých nepotřebných věcí, město uklízí

Hromady odpadu hyzdí v těchto dnech Teplice. Obyvatelé totiž mohou až do neděle vyhazovat starý nábytek, krabice a další velkoobjemový odpad. Loni takhle vyhodili 550 tun velkoobjemového odpadu - na každého obyvatele tak připadlo jedenáct kilogramů. Problém je v tom, že lidé vyhazují i nebezpečný odpad, který se sváží až na podzim. Ulicemi také poletuje spousta menších odpadků z rozhrabaných hromad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První kontejner z hromady v Proseticích pracovníci odpadové firmy naplnili za hodinu | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

Pánové Petr a Zoli z odpadové firmy ráno naložili v Pražské ulici v Proseticích jeden kontejner za necelou hodinu. Ještě se ale budou muset alespoň dvakrát vrátit.

"Když to lidé vyhodí v pytli, tak přijdou bezdomovci nebo sběrači kovů a pytle rozřežou," popisuje pan Petr. Odpadky pak poletují po ulicích.

Přehrát

00:00 / 00:00

O úklid velkoobjemového odpadu v ulicích Teplic se zajímala Gabriela Hauptvogelová

"Kdyby to bylo v pytlích, bylo by to rychlejší. Takhle to musíme nabírat lopatou," dodal.

Na některá místa firma rovnou přistavila kontejner. "Než jsme ho stihli odvézt, tak přehrabovači odpad vyndali ven. Museli jsme ho zase naplnit a teprve pak odvézt na skládku," uvedl příklad Petr Prejza z odpadové firmy.

Do Bílého týdne nebezpečný odpad nepatří

Lidé vyhazují i to, co by při tak zvaném Bílém týdnu neměli. V hromadách je spousta pneumatik, spotřebičů nebo zbytků barev.

"To vzít nesmíme. To se pak sveze na nebezpečný odpad," vysvětlil pan Zoli.

Svoz nebezpečného odpadu je pak v Teplicích vždy na podzim. Zato biologický odpad, jako jsou větve nebo listí, mohou lidé připravit na chodníky už teď.

Podle odhadu Petra Prejzy jedna parta denně odklidí zhruba deset tun odpadu.

"Lidi jsou jací jsou, takže ten odpad se bude odvážet přinejmenším do středy, aby se město uklidilo," uzavírá Petr Prejza.

Než stihne odpadová firma hromady odvézt, přehrabou je bezdomovci a sběrači kovů | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme