Ombudsmanka frýdecko-místecké nemocnice zatím moc práce nemá. Lidé si ještě nezvykli

Zatím minimální ohlas vyvolala u pacientů role ombudsmanky ve frýdecko-místecké nemocnici. Za půl roku se na ni obrátili pouze tři lidé. Přesto s ní vedení nemocnice i nadále počítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudcovské kladívko | Foto: Stock.xchng

Martině, která na chodbě čekala na ošetření zlomené nohy dvě hodiny, asi nejvíce vadilo, že jí nikdo neřekl, proč se jí zdravotníci neujali hned.

Paní Emília by si zase přála, aby lékaři lépe vysvětlili její nemocné matce, jaké léky jí předepisují. „Neví, na co který lék bere. Doma má takové, přijde domů z nemocnice, má úplně jiné. Nikdo jí k tomu nic neřekne. Já o matku pečuji, tak se chodím ptát doktorky,“ stěžuje si.

Mnoho lidí řešení své nespokojenosti se zdravotnickým zařízení vzdává a zřejmě právě z tohoto důvodu si k ombudsmance našla cestu jen hrstka pacientů, kteří na nějaký problém narazí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O funkci ombudsmanky ve frýdecko-místecké nemocnici informuje Iva Havlíčková

„Mám tady tři stížnosti, není toho moc. Zatím se to týkalo problémů komunikace s personálem,“ shrnuje ombudsmanka Pavla Volná.

Neznamená to ale, že by nemocnice neřešila stížnosti žádné. Za loňský rok jich bylo celkem 40. K tomu se může navíc pyšnit 160 pochvalami. Lidé ale s obojím chodí stále nejčastěji za ředitelem, protože na novou možnost si ještě nezvykli.

„Zatím to spousta z nich řeší takříkajíc po staru. To znamená: obrací se na sekretariát ředitele,“ říká mluvčí nemocnice Jolana Filipová.

Ombudsmanka Pavla Volná je po většinu pracovní doby zdravotní sestra, a proto i sama ví, co pacientům vadí a kvůli čemu dokážou být i značně nerudní. Nejčastěji jsou prý popuzeni delší čekací dobou na ošetření. „Ale ještě se nestalo to, že by za mnou někdo přišel a tento problém bych řešila,“ dodává.

Vedení nemocnice ve Frýdku-Místku věří, že si časem lidé na novou službu zvyknou. Rušit post ombudsmanky rozhodně nehodlají.

Marína Dvořáková, Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme