Možné zrušení vlaků mezi Jeseníkem a Krnovem pobouřilo drážní zaměstnance i obyvatele

Hrozba zrušení vlaků mezi Jeseníkem a Krnovem vyvolala velkou nejistotu u drážních zaměstnanců. Řada z nich se bojí o práci. Záměr neobjednat od poloviny června čtyři páry denních spojů avizoval Moravskoslezský kraj. Vlaky jsou podle jeho vedení obsazené jen minimálně a jsou velmi ztrátové, také kvůli poplatkům za průjezd Polskem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V neděli 15. prosince se změní jízdní řády na železnici (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Zpráva o možném zrušení vlakových spojů mezi Jeseníkem a Krnovem šokovala i výpravčího ze stanice Mikulovice. U dráhy je už 30 let a ztráta zaměstnání by byla pro jeho rodinu velkou ránou.

„Holka studuje a nestojí to měsíčně jeden nebo dva tisíce. Finančně bychom na tom tedy byli dost špatně,“ přiznává.

O práci se bojí i jeho kolegové. Dohromady jich ve stanici pracuje přes deset.

Kromě toho se do boje za záchranu vlaků mezi Jeseníkem a Krnovem pustili i místní lidé. Podle většiny z nich by to přispělo k další izolaci regionu, sepisují proto petici.

Vlakem jezdí do Ostravy už devět let i studentka Kamila Kociánová. Podle ní by bylo zrušení vlaků velkou ztrátou. „Už dnes mám problém do Ostravy docestovat, protože spojů je poměrně málo. Často čekám i dvě hodiny a víc na další spoj,“ říká.

Také Olomoucký kraj chce železniční spojení zachovat. Jednou z možností je, že vlaky zaplatí na celé trase ze svého. Kraj požádal o pomoc i ministerstvo dopravy.

Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme