Objížďky kvůli pracím na D1 zpomalují i jihlavskou MHD

Oprava dálnice D1, kvůli níž se už uzavírají některé části dálnice, komplikuje dopravu i v Jihlavě. Někteří řidiči, kteří nechtějí stát v kolonách, si zkoušejí zkrátit cestu právě přes krajské město. Blokují tak mimo jiné tamní městskou hromadnou dopravu, která pak nabírá zpoždění i více než deset minut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Modernizace dálnice D1. Příprava dopravního značení u Jihlavy | Zdroj: ČTK

Zkušenosti se zpožděním autobusů se začaly množit poslední dobou.

„Tady odtud jedu dobře, ale když jedu z města, tak teď ráno měl deset minut zpoždění,“ říká cestující, která jezdí denně linkou číslo 12 z Červeného Kříže.

Přehrát

00:00 / 00:00

O zpoždění jihlavské MHD natáčela redaktorka Andrea Bartůňková

Nejvíce se podle řidiče linky číslo 12 autobus zdrží na cestě z Helenína. „Minulé kolo jsem měl asi 15 minut zpoždění,“ podotýká řidič červenobílého autobusu po dojezdu do konečné zastávky Antonínův Důl.

Zpoždění je nepříjemné nejen pro cestující, ale i pro něj. „Vyrovnávací čas žádný, přestávka na svačinu žádná, nic takového neexistuje,“ dodává řidič.

Zpoždění lze zřejmě očekávat i dál. Po přípravě se příští týden začne na dálnici D1 v úseku od Jihlavy po Větrný Jeníkov pracovat naostro. Omezení potrvají až do konce srpna.

Modernizace dálnice D1 | Foto: Český rozhlas

Andrea Kratochvílová, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme