NHL: Milan Michálek se gólem podílel na vítězství Ottawy nad Chicagem

V kanadsko-americké NHL se tentokrát českým hráčům příliš nedařilo. Do střelecké listiny se zapsal pouze Milan Michálek, který v dresu Ottawy přispěl jedním přesným zásahem k výhře nad Chicagem.

Milan Michálek se raduje z gólu v dresu Ottawy Senators

Milan Michálek se raduje z gólu v dresu Ottawy Senators | Zdroj: ČTK

Michálek se prosadil na začátku druhé třetiny, když po spolupráci Aleše Hemského a Jasona Spezzy zvýšil vedení domácích už na 3:0. Chicago ještě do konce druhé části snížilo na rozdíl jediného gólu, ale ve třetí třetině rozhodli o vítězství Ottawy Turris a MacArthur. Senators tak stále drží teoretickou naději na účast v play-off.

Překvapivého vítězství dosáhlo Calgary, které na svém ledě zdolalo New York Rangers. Hned v první třetině musel po střetu s Derekem Dorsettem odstoupit ze zápasu český obránce Ladislav Šmíd, neprosadil se ani Jiří Hudler. Ten odehrál necelých sedmnáct minut, ale nedostal se ani k jedné střele.

Naopak hned šest střeleckých pokusů vyprodukoval v utkání Philadelphie s Torontem útočník Flyers Jakub Voráček. Ani jedna jeho střela však za záda brankáře Berniera neprošla. Přesto domácí Philadelphia vyhrála 4:2.

Plekanec a Tlustý se dvěma góly podíleli na vítězství svých týmů v NHL

Výsledky NHL:

Philadelphia - Toronto 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 6. Lecavalier, 32. Hartnell, 45. Giroux, 53. Simmonds - 21. Van Riemsdyk, 47. Bolland. Střely na branku: 29:34. Diváci: 19.963.
Columbus - Pittsburgh 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky: 57. Calvert - 51. Kunitz, 52. Bennett. Střely na branku: 36:31. Diváci: 18.908.
Ottawa - Chicago 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Branky: 10. Condra, 20. Ceci, 21. M. Michálek (Hemský), 46. Turris, 51. MacArthur - 31. Sharp, 40. Hossa, 57. Seabrook. Střely na branku: 29:49. Diváci: 18.922.
Dallas - Nashville 7:3 (2:0, 3:2, 2:1)
Branky: 9. Garbutt, 15. Fiddler, 26. Sceviour, 29. Chiasson, 32. Daley, 48. Ničuškin, 48. Eakin - 23. Hörnqvist, 30. Del Zotto, 42. Nystrom. Střely na branku: 29:28. Diváci: 18.532.
Calgary - NY Rangers 4:3 (2:0, 2:3, 0:0)
Branky: 5. Colborne, 17. Giordano, 34. Westgarth, 40. Cammalleri - 23. Boyle, 23. Diaz, 26. B. Richards. Střely na branku: 28:41. Diváci: 19.289.
Edmonton - Anaheim 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 5. Gagner, 31. Eberle, 49. Klefborn, 64. Ference - 1. Bonino, 36. Maroon, 56. Perreault. Střely na branku: 23:51. Diváci: 16.839.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít