Dohoda Lufthansy s odboráři je v nedohlednu, dopravce opět ruší většinu letů

Stávka pilotů německé společnosti Lufthansa pokračuje. I dnes tak svítí na informačních tabulích u devíti z deseti letů nápis "zrušeno". A nic zatím nenasvědčuje tomu, že by se situace mohla v nejbližších hodinách změnit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lufthansa, stávka, letecká

Lufthansa, stávka, letecká | Zdroj: Reuters

Protest pilotů komplikuje už druhý dne život desetitisícům cestujících. Dnes navíc začínají velikonoční prázdniny ve spolkových zemích Brémy a Dolní Sasko.

Zrušené lety se alespoň částečně snaží nahradit Německé dráhy a autobusoví přepravci. Cestující, kteří uvízli v zahraničí, si zase stěžují, že se jim nedaří dovolat na horkou linku, kterou Lufthansa zřídila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci kolem stávky pilotů Lufthansy sleduje zpravodajka ČRo Klára Stejskalová

Stávka tak vyvolává velmi negativní reakce. Pochopení pro požadavky velmi dobře placených pilotů má v Německu jen málokdo.

Odbory i vedení firmy bez ohledu na to pokračují v zákopové válce, naděje na smírčí jednání je v nedohlednu.

Vedení největší německé letecké společnosti ovšem v průběhu stávky, která má trvat až do půlnoci z pátku na sobotu, jakékoli rozhovory odmítá.

S Lufthansou už příště neletíme, zlobí se pasažéři na stávkující piloty

Číst článek

„Jsme připraveni začít kdykoli jednat, ale k tomu musí vedení společnosti předložit nějakou nabídku,“ říká šéf odborů zastupujících 5400 pilotů Lufthasy a Germanwings.

Odbory požadují, aby Lufthansa neposouvala hranici pro předčasný odchod pilotů do důchodu z 55 na 60 let. Chtějí také zvýšení platů o deset procent během nadcházejících dvou let.

Firma se navíc nachází ve složité situaci. Potýká se se silnou konkurencí aerolinek z Perského zálivu, z vlastních zdrojů už není schopna vygenerovat potřebných 14 miliard na obnovu letového parku.

V Německu se mezitím ozývají hlasy volající po zásahu německé vlády. Stávka Lufthansy podle mnohých poškozuje pověst Německa v zahraničí. Tvrdí to i spolkový ministr dopravy.

Lufthansa, stávka, letecká | Foto: Reuters

Klára Stejskalová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme