Degustátoři z celé republiky hodnotí vína pro Valtické vinné trhy

V Národním vinařském centru pokračuje hodnocení vín pro Valtické vinné trhy. Zkušení degustátoři tam ze stovek přihlášených vzorků vybírají letošní šampiony. Vítěze jednotlivých kategorií vyhlásí komise znalců v pátek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Degustátoři hodnotí vína, která chtějí značku Svatomartinské

Degustátoři hodnotí vína, která chtějí značku Svatomartinské | Foto: Vlasta Gajdošíková | Zdroj: Český rozhlas

S organizací soutěže pomáhají studenti Střední odborné školy vinařské ve Valticích, svému budoucímu řemeslu se tak učí v praxi už teď.

Během jednoho dne otevřou studenti necelé tři stovky lahví a připraví víno k degustaci.

Vinaři letos zaslali celkem 885 vzorků. „Z toho je 750 vín z ČR, 72 vín z Rakouska, 61 ze Slovenska a dvě vína jsou z Argentiny,“ upřesňuje předseda odborné komise Tomáš Javůrek.

Valtické vinné trhy jsou odborníky považovány za jednu z nejstarších a nejprestižnějších soutěží v České republice. Jejich 47. ročník se letos bude konat 9. a 10. května.

„Každá medaile, kterou na Valtických vinných trzích nějaká vinařská firma nebo společnost získá, je velmi cenná právě z důvodu vinařského marketingu. Takovéto víno se v regálu velmi vyjímá, lidé si ho rádi všimnou a koupí,“ dodává za organizátory Jan Otáhal.

Štěpánka Kadlečková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme