Baník Ostrava míří do druhé ligy, Svěrkoše fanoušci polili pivem

Fotbalisté Baníku Ostrava mají nakročeno do druhé ligy. Poslední tým tabulky ztrácí po domácí porážce 0:1 se Slováckem na nesestupové pozice už čtyři body. Do konce soutěže sice zbývá ještě šest kol, ale Baník čeká na ligové vítězství už víc než 200 dnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Baníku se vzdaluje záchrana. Na obrázku Tomáš Vengřínek (vlevo) nestačí na Milana Kerbra ze Slovácka | Zdroj: ČTK

„Dokud existuje jiskra naděje a Baník teoreticky žije, musíme všichni udělat vše, aby se pád nestal. Šance tu je, i když se šance na setrvání po porážce výrazně snížily,“ ví trenér Baníku. Už před zápasem si ale uvědomoval, že zaváhání by pro Baník znamenalo klinickou smrt.

Po utkání, které hráči Ostravy prohráli 0:1, to v ochozech vřelo. Zlobu fanoušků pocítil i Václav Svěrkoš, který nastoupil poprvé po dvou letech v základní sestavě. Fanoušci ho při odchodu ze hřiště polili pivem.

Přehrát

00:00 / 00:00

S hráči a trenérem Baníku Ostrava mluvil po zápase s Slováckem reportér Českého rozhlasu Radim Sajbot

„Jeden z fanoušků něco vykřikoval, tak jsem mu k tomu řekl svoje. Ale asi to je logické, jsme poslední, takže jsou lidé naštvaní. Kdybych proměnil své šance, tak jsme zápas vyhráli. Beru to na sebe,“ řekl po utkání Svěrkoš.

Prázdné pohledy, zlomené hlasy, to byla nejčastější kulisa doprovázející ostravská slova zmaru. „Dostat gól v poslední minutě je vražda. Mluví se mi o tom velmi těžko,“ svěřil se Ján Greguš.

Trenér Baníku Ostrava Komňacký skončil, tým přebírá Slončík

Číst článek

Baník hraje nejvyšší soutěž nepřetržitě 47 let. Teď už je však jednou nohou ve druhé lize.

Radim Sajbot, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme