Švédsko 7:1 Norsko

Chceme se důstojně rozloučit, říká trenér hokejistů Kladna Jan Neliba

Hokejovou baráž ovládly dva prvoligové celky. V posledním kole už jde jen o to, který tým postoupí jako vítěz baráže. Naopak pro Kladno a Chomutov půjde o loučení s nejvyšší soutěží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Chomutova a Kladna si v baráži vedou rozdílně. Piráti mají plný počet bodů, Rytíři žádný | Zdroj: ČTK

Skutečnost, že baráž ovládly dva nejlepší celky první ligy nutí k zamyšlení. Rozhodnout mohla i zkušenost s vypjatými boji. Vždyť například Mladá Boleslav už v baráži startovala posedmé.

„Je to možný. Kladno v podobné situaci už dlouhou nebylo. Hráče jsme nabádali, že to bude velice těžký a to se potvrdilo. Oba prvoligové týmy zasluhují absolutorium,“ složil poklonu Mladé Boleslavi a Olomouci kladenský asistent Jan Neliba.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté Kladna a Chomutova se v posledním kole baráže minimálně na rok rozloučí s nejvyšší soutěží

Rytíři se minimálně na rok s nejvyšší soutěží rozloučí domácím duelem proti Olomouci. Namotivovat hráče pro závěrečnou bitvu sezóny nebude vůbec jednoduché.

„Je to těžké. Chceme se důstojně rozloučit. Věříme, že přijde pár skalních fanoušků a těm chceme předvést důstojný výkon a snad i vítězství,“ přeje si Jan Neliba.

V podobné roli se ocitne Chomutov v Mladé Boleslavi. V dresu Severočechů se na led svého bývalého klubu vrátí útočník Nikola Gajovský. Jinak specialista na baráž. Hrál ji sedmkrát. Jen v jednom případě smutnil po sestupu. Právě letos.

„Je to nepříjemné. Chtěli jsme, psychicky jsme nebyli dole. Jenom to chtělo navázat na první tři zápasy, které jsme dobře odehráli na začátku baráže. Bohužel to dopadlo takhle,“ dodal Nikola Gajovský.

Pavel Petr, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme