Linka metra A se na Velikonoce zastavila. Náhradní dopravu zajišťují tramvaje

Linka A pražského metra bude o Velikonocích mimo provoz, a to kvůli opravě výhybek a výměně pražců. Celá trasa se uzavřela v pátek v půl šesté odpoledne a vlaky se znovu rozjedou až v úterý ráno. Náhradní dopravu zajišťují tramvaje, s orientací cestujícím pomáhají informátoři Dopravního podniku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pracovnice metra ve stanici Můstek instaluje informační tabuli o výluce celé linky A pražského metra | Zdroj: ČTK

V metru opraví tři výhybky najednou, zároveň na Dejvické vymění staré pražce za nové. Budou se dokonce řezat koleje.

„Dvoucestný bagr, který se tam jediný vejde, bude tyto díly lámat. Bagr potom vybere veškerý starý štěrk, který už po 35 letech provozu připomíná spíše znečištěnou drť,“ říká Zdeněk Rampa z Dopravního podniku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Více informací o výluce linky metra A o Velikonocích zjišťoval Jan Charvát

Práce budou v metru probíhat nonstop. „Je naprosto jasné, že práce jsou v těsném sledu jedna za druhou. Z textového rozpisu je patrné, že tam kromě nutné technologické pauzy na odjezd bagru není rezerva,“ upozorňuje Rampa.

Metro je nahrazeno hlavně tramvajemi. „Bude se jednat zejména o tramvajovou linku XA, která se bude snažit kopírovat trasu metra - bude stavět například na Podbabě, Hradčanské, I. P. Pavlově, Náměstí Míru, Strašnické, Nádraží Strašnice. Budou posíleny tramvajové linky číslo 5, 11, 22 a 26,“ vyjmenovává mluvčí Dopravního podniku Aneta Řehková.

Na přestupní stanice a další frekventovaná místa dal Dopravní podnik informátory v reflexních vestách. Mají u sebe letáky, kde jsou změny vyznačeny. Hlášení je i na ostatních linkách metra.

Pražské metro, trasa A - stanice Můstek | Foto: Jiří Suchomel

Není také možné procházet přestupní stanice Můstek a Muzeum. „V nich budou uzavřeny přestupy na linku metra A. Cestující tak například nebudou moci projít ze stanice Můstek na lince B přes přestup přímo na Václavské náměstí,“ dodává Řehková.

Cestující mohou využít i infolinku Dopravního podniku s číslem 296 19 18 17.

Výluka pražského metra 18. až 22. dubna (celá trasa A) | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Simona Bartošová, Jan Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme