Dostihový kůň Trezor se po zranění vrátí k závodům

Jeden z nejlepších českých překážkových koní, desetiletý hnědák Trezor, se vrací. Kvůli zlomenině nohy v úvodu loňské Velké pardubické byla jeho budoucnost nejistá, zranění se ale zahojilo a Trezor trénuje ve Vápenném Podolu v Železných horách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trezor se svou trenérkou ve stájích ve Vápenném Podolu | Foto: Jakub Marek | Zdroj: Český rozhlas

„Rekonvalescence se povedla výborně, takže je v plném tréninku. Končí s objemovou prací a čeká ho trénink rychlosti. Koncem května by se mělo jet do Francie,“ mluví o smělých plánech trenérka Trezora Hana Kabelková.

Koncem května je také 1. kvalifikace na Velkou Pardubickou a tu by tedy v případě cesty na západ Trezor vynechal. Rozhodnuto ale ještě není.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Trezorovou trenérkou Hanou Kabelkovou mluvil Jakub Marek

"Neznám francouzské propozice. Musím s Honzou Faltejskem probrat, jestli bude ochotný tam jezdit a zařídit Trezorovi dostih. Honza zná místní poměry, tak mi to přijde nejsnazší,“ vysvětluje Trezorova trenérka.

Žokej Jan Faltejskek, který vyhrál poslední dvě Velké pardubické v sedle Orphee des Blins, jezdí celoročně právě ve Francii. A navíc už loni na Trezorovi seděl, když spolu suverénně vyhráli červnovou kvalifikaci na nejslavnější český dostih.

Teď už jde jen o to, jestli se desetiletý hnědák vrátí po zranění ve formě. „Pevně věřím, že ho závodění bude i nadále bavit. Při prvním tréninku nebyl tolik sebevědomý, ale to se zlepšilo a snad to bude dobré,“ předpokládá Hana Kabelková.

Tréninkové plány narušila letošní mírná zima, protože Trezor nemohl tradičně nabírat sílu cváláním ve sněhu. Ale je zdravý, noha ho nebolí a za měsíc a půl se pravděpodobně vrátí na závodiště.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme