Boxer Konečný se v Americe střetne o titul mistra světa s domácím Quillinem

Český boxer Lukáš Konečný se chystá na největší zápas kariéry. V americkém Washingtonu nastoupí proti domácímu Peteru Quillinovi a vítěz získá titul mistra světa ve střední váze organizace WBO.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Konečný v souboji o titul evropského šampiona střední váhy

Lukáš Konečný v souboji o titul evropského šampiona střední váhy | Zdroj: ČTK

„Tak hlavně se těším, až to budu mít za sebou,“ usmívá se Lukáš Konečný. V poslední době nestál proti soupeři, proti kterému by byl tak velkým outsiderem. Za Quillina mluví bilance třiceti zápasů a stejného počtu výher, většinou k.o.

„V boxu se nejde bát. Nemůžete jít do zápasu se strachem. Jsem rád, že na sklonku kariéry můžu boxovat takovýhle zápas. Nebudu pod tlakem a můžu ukázat svoje kvality.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Boxer Lukáš Konečný se na svůj poslední zápas kariéry těší, i když není favoritem

Ano, je to jeho poslední zápas, který Konečný paradoxně jako první český boxer absolvuje v zámořském profiringu.

„Těší mě, že budu první Čech v takhle velkém zápase v Americe, ale nepřikládám tomu žádnou velkou váhu. Například můj otec před zhruba deseti lety boxoval v Hollywoodu,“ zůstává nad věcí Konečný.

„Je to můj poslední zápas, nejsem favorit, spíše naopak. Nejsem tím pádem pod psychickým tlakem, můžu v tomto zápase jenom získat, nemám co ztratit,“ připomíná český boxer. Jeho duel s Peterem Quillinem začíná ve 3 hodiny ráno českého času.

Martin Charvát, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme