Fotbalisté Brna porazili Olomouc a pomohli si v boji o záchranu

V dohrávaném zápase 24. kola fotbalové Gambrinus ligy porazila Zbrojovka Brno Olomouc 2:0. Hráči Brna se posunuli v tabulce před svého soupeře a na sestupové příčky mají čtyřbodový náskok.

Olomoucký David Houska (vlevo) dotírá na brněnského záložníka Pavla Zavadila

Olomoucký David Houska (vlevo) dotírá na brněnského záložníka Pavla Zavadila | Zdroj: ČTK

Brno si v záchranářském duelu vytvořilo větší množství velkých šancí. V prvním poločase ale Hyčka ani Kroupa nedokázali největší příležitosti proměnit.

Ve druhém poločase musela být hra na několik minut přerušena, mohlo za to krupobití, které zahnalo hráče do šaten. I po návratu ale byli aktivnější Brněnští a v 70. minutě rozhodl o domácím vítězství střelu z přímého kopu Pavel Zavadil, v šesté minutě nastavení potvrdil výhru 2:0 Jan Malík.

Díky vítězství má Zbrojovka Brno v tabulce 26 bodů a dostala se před Znojmo, Sigmu Olomouc a Příbram na desáté místo.

24. kolo první fotbalové ligy:
Zbrojovka Brno - Sigma Olomouc 2:0 (0:0)
Branky: 70. Zavadil, 90.+6 Malík. Rozhodčí: Nenadál - Blažej, Dobrovolný. ŽK: Pašek - Dreksa, Varadi. Diváci: 2413.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít