Ukrajinský premiér Jaceňuk v Doněcku slíbil zákon o referendu, se separatisty se nesešel

Ústavní změny musí ukrajinský parlament přijmout ještě do prezidentských voleb 25. května. Ve východoukrajinském Doněcku to oznámil premiér Arsenij Jaceňuk. Přislíbil, že ruština tady zůstane hlavním jazykem, ale s proruskými představiteli tzv. Doněcké republiky, kteří okupují budovu oblastní správy, se nesešel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk na jednání v Doněcku slíbil na východě zákon o referendu i používání ruštiny | Zdroj: ČTK

Do Doněcku přijel kromě premiéra také vicepremiér Vitalij Jarema a ministr vnitra Arsen Avakov. Ani jeden z nich se s představiteli separatistů nesetkal.

„Všechno má svou mez. Musíme udělat vše pro to, aby tyto ozbrojené osoby opustily obsazené budovy bez silového zásahu. Tuto možnost ještě dnes mají,“ prohlásil Jaceňuk.

Premiér slíbil, že parlament urychleně vypracuje zákon o místním referendu, který chybí. Na základě toho by se obyvatelé východních částí i celé Ukrajiny mohli vyslovit k tomu, jakou formu státu si vlastně přejí.

Ukrajinský premiér slíbil zachovat na východě země jako hlavní jazyk ruštinu

Číst článek

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme