Deblkanoisté Matějka a Větrovský jsou juniorskými mistry světa

Deblkanoisté Michael Matějka s Janem Větrovským vybojovali v australském Penrithu titul juniorských mistrů světa. Týmový závod ovládli kajakáři i kajakářky a vynahradili si zklamání z individuálních startů.

Deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler se v Austrálil stali mistry světa do 23 let | Zdroj: ČTK

Medailová sbírka české výpravy se tak rozrostla už na sedm cenných kovů.

Naopak zlatá obhajoba se nevydařila kajakářce Amálii Hilgertové. Neteř dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánky Hilgertové poslaly na sedmé místo čtyři doteky branek. Titul mistryně světa získala Brazilka Ana Satilaová.

Mezi kajakáři skončily šance českých juniorů už v semifinále. Nejblíže postupu do finálové desítky byl Tomáš Rousek, jenž obsadil 12. místo. Zlato si odveze Rakušan Mario Leitner.

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu v Penrithu (Austrálie):

Junioři:
K1: 1. Leitner (Rak.) 98,48 (0).
C2: 1. Matějka, Větrovský 122,90 (6), ...5. Mrázek, Rousek -63,24 (56), 10. A. Kašpar, Mrůzek (všichni ČR) -178,97 (162).
3xK1: 1. ČR (Rousek, Šodek, Šupolík) 115,25 (2).

Juniorky:
K1: 1. Satilaová (Braz.) 114,48 (2), ...6. Foltysová -8,84 (4), 7. A. Hilgertová (obě ČR) -15,20 (8).
3xK1: 1. ČR (Foltysová, Hilgertová, Fišerová) 139,54 (12).

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít