Unavím se, když nic nedělám, řekl na reprezentačním srazu Jaromír Jágr

Hokejista Jaromír Jágr pojede na mistrovství světa. Nejprve si vyjednal další působení v New Jersey a krátce poté, co se vrátil ze Spojených států a přislíbil účast, se připojil k týmu a absolvoval první trénink v pražských Letňanech. K formě, ve které by chtěl být, má ale prý ještě hodně daleko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr na tréninku v Letňanech | Zdroj: ČTK

„Musím se dostat do nějaké herní pohody. Kdybych se měl rozhodovat podle toho, jak se cítím teď nebo po tréninku, tak se seberu a už mě tady nikdo neuvidí. Mám ale deset dní na to, abych se do toho dostal,“ říká Jaromír Jágr a nikdo nepochybuje o tom, že se do herního tempa dostane.

Trenér Růžička ho chtěl šetřit, vzít ho rovnou na šampionát do Běloruska, ale Jágr chce hrát, a tak nastoupí ke třem zápasům na Švédských hrách. V útoku má mít Jiřího Hudlera a Tomáše Rolinka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaromír Jágr se ještě v optimální formě necítí

„Nejsem žádný kouzelník, abych řekl, jak to bude fungovat. Musím se hlavně soustředit na to, abych se dostal do nějaké odpovídající formy, abych se netrápil a to doufám, že se mi povede během těch tří zápasů. Jak to bude vypadat potom, to záleží na trenérech, jakým způsobem tu sestavu postaví,“ pokračuje česká osmašedesátka.

Po dnešním tréninku, když většina hráčů odešla a zbytek hrál bago, si vzal Jaromír Jágr ve středním pásmu puk a jezdil od modré čáry k červené, tam - brzda a zase zpátky - brzda, pořád dokola. Jako vždycky si dával navíc.

Rozhoduji se podle čistého svědomí, říká Jágr

„Cítím se špatně z toho důvodu, že jsem měl 14 dní volno. Když jsem v zápasovém tempu nebo když hodně trénuji, tak se moje tělo neunaví, když hodně pracuje. Já se unavím, když nic nedělám,“ říká Jaromír Jágr, který o tom, že by český tým na světovém šampionátu reprezentoval, nikdy nezapochyboval.

„Já jsem ‚tvrdá palice‘. Rozhoduji se podle svého čistého svědomí, podle srdce, a když je ta možnost reprezentovat, tak by byla hloupost z mého pohledu to odříct.“ A tak tu máme českou reprezentaci znovu s Jaromírem Jágrem.

Jakub Marek, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme