Foldyna chce za slova o kolaborantech odvolat Schwarzenberga z čela výboru

Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna dnes na jednání stranického klubu navrhne odvolání Karla Schwarzenberga z čela zahraničního výboru poslanecké sněmovny. Řekl to v pořadu ČRo Plus Pro a proti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Recepce pořádaná ruským velvyslanctvím, Jaroslav Foldyna | Foto: Filip Jandourek

Podle sociálnědemokratického poslance Jaroslava Foldyny prokázal Schwarzenberg svou nekompetentnost tím, že označil české politiky, kteří se 9. května zúčastnili slavnostní recepce ke Dni vítězství na ruské ambasádě, za kolaboranty.

„Myslím si, že by člověk, který považuje lidi, kteří přišli na velvyslanectví na Den osvobození od fašismu, na Den vítězství nad fašismem za kolaboranty, neměl být předsedou zahraničního výboru,“ řekl Foldyna.

Bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg si za svými slovy ale stojí. „Ano uctít padlé, uctít Den vítězství, ale v tuto dobu návštěva ruského velvyslanectví znamená také jistou solidaritu s dnešním postojem Ruské federace s její dnešní politikou a proti tomu jsem,“ řekl Schwarzenberg.

Recepce na ruském velvyslanectví v Praze se zúčastnili například bývalý prezident Václav Klaus nebo předseda KSČM Vojtěch Filip a řada poslanců a členů ČSSD a KSČM a také zahraniční diplomaté.

Na rozdíl od loňského roku ale chyběl prezident Miloš Zeman. Nedorazil ani premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD nebo jeho spolustraníci, šéfové obou komor parlamentu Jan Hamáček a Milan Štěch.

ČRo Plus Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme