Proruským separatistům docházejí vojáci. Vyzývají proto k vstupu do armády ženy

Ukrajinské síly ostřelovaly okolí východních bašt protiukrajinského odporu v Kramatorsku a Slavjansku. Ozbrojení proruští separatisté na východě Ukrajiny vyzývají místní obyvatele, aby vstoupili do armády takzvané Doněcké lidové republiky. Nikdo se do ní ale nehrne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proruští kozáci u Doněcku | Foto: Evgeniy Maloletka | Zdroj: ČTK

Velitel domobrany takzvané Doněcké lidové republiky Igor Strelkov si v televizním prohlášení nečekaně otevřeně postěžoval na to, že lidé na východě Ukrajiny nemají zájem bránit stát, za který hlasovali v nedávném referendu.

„Musím vám říct pravdu z očí do očí. Už víc než měsíc naše malá skupina dobrovolníků z Ruska a Ukrajiny čelí celé ukrajinské armádě. Desítky nebo stovky lidí se brání, zatímco statisíce leží u televize a ucucávají pivko,“ řekl.

Igor Strelkov připomněl, že obránci Kramatorsku a Slavjansku mají dost zbraní, ale chybí bojovníci, vyzval proto ženy, aby vstoupily do sil Doněcké republiky, přestože nemají žádné vojenské zkušenosti.

Na východě Ukrajiny poslední dobou mizí politici, proruští aktivisté i novináři. Objevuje se také stále více incidentů, kdy se proruští ozbrojenci snaží zabránit domácím a zahraničním zpravodajům v práci.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme