Květnový závod v půlmaratonu v Karlových Varech omezí dopravu ve městě

Karlovy Vary se připravují na druhý ročník půlmaratonu. Tento vrcholný sportovní podnik se uskuteční v lázeňském městě 24. května. Do ulic se vydá přes tři tisíce domácích i zahraničních běžců. Obyvatelé a návštěvníci lázeňské metropole musejí po dobu konání závodu počítat s dopravním omezením.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Primátor Karlových Varů Petr Kulhánek | Foto: RunCzech

Závod se koná v sobotu večer, kdy není žádná dopravní špička a provoz je relativně klidný.

„Nicméně omezení na nezbytně nutnou dobu budou, ať se to týká průjezdnosti jednotlivých ulic, ať se to týká omezení provozu MHD,“ říká primátor Petr Kulhánek z Karlovarské občanské alternativy.

„O všech těchto změnách už jsou a ještě v několika vlnách budou občané detailně informováni, aby věděli, co je čeká. Ale uzavírka není dlouhá, je to v řádu dvou až tří hodin,“ dodává.

Lázeňské město láká nejen běžce z celé České republiky, ale i ze zahraničí. Loňského ročníku se zúčastnili závodníci z 20 zemí světa. Do čela závodu se i letos postaví elitní běžci, přičemž chybět nebudou ani oba vítězové loňského premiérového ročníku.

Kvůli nebývalému zájmu museli pořadatelé dvojnásobně navýšit kapacitu závodu a pozměnit trať.

Dana Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme