Padne rozsudek v jednom z největších podvodů na Vysočině. Makléřka dluží přes 32 milionů

U Krajského soudu v Jihlavě dnes padne v jednom z největších podvodů na Vysočině. Majitelka realitní kanceláře Alexandra Škorcová podle spisu zpronevěřila peníze za prodané byty. Vybrala je z úschovy a svým klientům nikdy nevyplatila. Další miliony si vypůjčila s úmyslem nikdy nevrátit. Verdikt soud vynese ve 13 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský soud | Foto: Zuzana Kopuletá

Alexandra Škorcová zpronevěřila peníze za prodané byty celkem dvou desítek klientů a podle policejních zdrojů to dohromady dělá více než 7,5 milionu korun. Trestní oznámení však na realitní makléřku podali také majitelé některých firem, kterým neplatila za odvedenou práci a za služby.

Celá kauza má ale ještě i druhou rovinu. Kriminalisté při vyšetřování zjistili, že Alexandra Škorcová se dopustila také zvlášť závažného trestného činu podvodu. Narazili na to až při rozkrývání celého případu, který začal už v roce 2008 a pokračoval až do roku 2012.

Realitní makléřka podvedla celkem dalších 27 lidí a těmto lidem vznikla dohromady škoda přesahující 24 milionů korun. Od klientů si půjčovala peníze a policisté jednoznačně prokázali, že tyto peníze neměla v úmyslu nikdy vrátit.

Alexandra Škorcová se schovává a s klienty ani novináři komunikovat nechce. „No prosím vás já nebudu teď podávat žádné interview. Myslím, že se to časem všechno dovíte,“ řekla před časem Českému rozhlasu.

Makléřce hrozí 10 let

Případ podle odborníků patří svým rozsahem mezi největší případy zpronevěry a podvodu, které kdy policisté na Vysočině vyšetřovali. Alexandře Škorcové teď hrozí až 10 let za mřížemi.

Dnešní soud v Jihlavě zatím ale přímo o potrestání Škorcové rozhodovat nebude. Je však velmi klíčový pro všechny klienty. Dokonce důležitější než samotné potrestání, protože pokud by Alexandra Škorcová šla do vězení, tak by se podvedení klienti svých peněz už nejspíš nedočkali.

Dnes půjde o to, aby soud uznal žalobu na Alexandru Škorcovou jako na fyzickou osobu, protože jedině tak se mohou klienti domoci svých peněz. Firma Škorcová je totiž podle našich informací vytunelovaná, oficiálně nemá žádný kapitál. Zato Alexandra Škorcová jako fyzická osoba vlastní majetek a nemovitosti po celé ČR.

Michal Malý, Petr Palovčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme