V domě náměstka hejtmana Vysočiny zasahovala policie, zajímala se o zakázku na sypače

Policisté v kuklách zasahovali včera brzy ráno v domě náměstka hejtmana Kraje Vysočina Libora Joukla z ČSSD. Jednotka speciální útvaru - pravděpodobně protikorupční policie - měla zájem o data týkající se výběrového řízení na sypače z roku 2010. Z počítačů si stahovala informace v jeho domě v Přibyslavi i v sídle krajského úřadu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstek hejtmana kraje Vysočina Libor Joukl (ČSSD)

Náměstek hejtmana kraje Vysočina Libor Joukl (ČSSD) | Foto: Michal Malý | Zdroj: Český rozhlas

Zásah policie Libor Joukl potvrdil: „Konečně si policie nějakým způsobem sbírá podklady, které by mohly být. Potřebují si sehnat i data z počítačů, takže jsem jim to dával.“

V minulosti se výběrovému řízení na nákup sypačů podle krajské mluvčí Jitky Svatošové věnovala policie i další organizace: „Byla šetřena i Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.“ Teď se podle informací Českého rozhlasu ozvali policii svědci, kteří tvrdí, že došlo k rozsáhlé korupci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případ sleduje redaktor Petr Palovčík

Podle dostupných informací policie vyšetřuje i ředitele krajské správy a údržby silnic Jana Míku. Dnes nenastoupil do práce a má nedostupné mobilní telefony.

Policie zasahovala i v sídle krajského úřadu. „Okresní soud v Jihlavě vydal příkaz k prohlídce prostoru z důvodu možného zajištění věcí důležitých pro jeho řízení. Z tohoto důvodu se tu také pohybovali pracovníci policie zhruba do 15. hodiny. Policie si odnesla jeden počítač a zajímala se především o data,“ vysvětluje mluvčí úřadu Jitka Svatošová.

Pravděpodobně šlo o protikorupční policii, která ale odmítla cokoli komentovat. Vyšetřovatelé měli zájem o data týkající se výběrového řízení na sypače z roku 2009, kdy za 153 milionů kraj nakoupil 28 vozů.

Petr Palovčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme