Finále Ligy mistrů rozhodlo prodloužení. Podesáté slaví Real Madrid

Stadion v Lisabonu přivítal finálový zápas letošního ročníku Ligy mistrů. Střetly se v něm dva madridské kluby - Real a Atlético. Atlético dělily od výhry jen desítky sekund, ale Real stihl v nastavení vyrovnat a v prodloužení jeho hráči rozhodli o desátém vítězství královského klubu v Lize mistrů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář Iker Casillas a Real Madrid slaví vítězství v Lize mistrů

Brankář Iker Casillas a Real Madrid slaví vítězství v Lize mistrů | Zdroj: Reuters

V první půlhodině se oba madridské kluby hlídaly a vzájemně se nepouštěly do větších šancí. Až ve 32. minutě vystihl Gareth Bale rozehrávku Tiaga a dostal se až do pokutového území, střílel však těsně vedle.

O čtyři minuty později přišla jediná branka zápasu. Chybné vyběhnutí Ikera Casillase využil Diego Godín a hlavičkou přehodil brankáře Realu Madrid, který se k míči dostal až za brankovou čarou.

Šanci na vyrovnání skóre měl až po hodině zápasu Cristiano Ronaldo. Naskočil si na Ramosův centr z levé strany, ale k jeho zasáhnutí mu chyběly pouze centimetry.

Šanci zvýšit náskok Atlética měl 20 minut před koncem David Villa, místo míče ale zasáhl brankáře Casillase a dostal žlutou kartu.

Vítězné ročníky Realu Madrid v Lize mistrů:
1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1966, 1998, 2000, 2002, 2014.

Hráči Realu se snažili o vyrovnání, Bale ani Ronaldo ve svých příležitostech neuspěli. Až ve třetí minutě nastavení se po rohovém kopu prosadil Sergio Ramos a vyrovnal na 1:1.

Rozhodnutí přišlo ve dvacáté minutě prodloužení. Ángel Di María se dostal z levé strany až do zakončení. Jeho střelu sice Courtois vyrazil, ale na letící míč bleskově zareagoval Gareth Bale a hlavičkou ho dostal do branky.

Ve zbývajících deseti minutách přidali další dva góly do sítě zklamaného Atlética Marcelo a z penalty také Cristiano Ronaldo. Po výsledku 4:1 slaví Real Madrid, už podesáté, vítězství v nejprestižnější klubové soutěži.

Gareth Bale z Realu Madrid střílí druhý gól | Foto: Reuters

Finále fotbalové Ligy mistrů v Lisabonu:
Real Madrid - Atlético Madrid 4:1 po prodl. (1:1, 0:1)
Branky: 90.+3 Ramos, 110. Bale, 118. Marcelo, 120. Ronaldo z pen. - 36. Godín. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). ŽK: Ramos, Khedira, Marcelo, Ronaldo, Varane - Raúl García, Miranda, Villa, Koke, Godín, Gabi. Diváci: 60.976.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme