Jičínští policisté kontrolují chatové oblasti. Pomáhají jim služební psi

Letos už počtvrté vyrazili jičínští psovodi na kontrolu chatových oblastí, zatím ale ani jednou nenašli stopy vloupání. Chataři z Jičínska se podle policie naučili své domky důkladně zabezpečovat a nenechávat uvnitř cennosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Argo se svou psovodkou | Foto: Martin Melichar

Jičínská policie má dohromady sedm služebních psů. Zvířata jsou schopná odhalit ukrytou osobu a štěkotem přivolat policistu.

Při kontrole osad v Jinolicích pomáhali dva vlčáci. Zatímco Eddie je zkušeným služebním psem, devítiměsíční štěně Green prochází výcvikem a na práci u policie si teprve zvyká.

„Budeme kontrolovat chatu po chatě. V letošním roce jsme zde již byli třikrát. Teď vyrazíme do okolí Březky,“ říká mluvčí jičínské policie Hana Klečalová.

Psi jsou na volno a službu si očividně užívají. Policisté prověřují pevnost okenic nebo to, zda jsou zavřené dveře. Vchody pak označují cedulkami.

Přehrát

00:00 / 00:00

S jičínskými psovody vyrazila do terénu i redaktorka Hana Novotná

„Je tam napsáno datum, kdy kontrola proběhla, a které obvodní oddělení kontrolu dělalo. Kdyby k nějakému vloupání došlo, víme, kdy to bylo. Za jaký úsek,“ vysvětluje mluvčí.

Chataři už se podle policistů poučili a mívají mříže v oknech, na dveřích pevné zámky a často i alarm.

„Nezjistili jsme žádnou chalupu, která by byla narušená. Všechno je zamčené, na většině chat, těch hodnotnějších, jsou mříže,“ potvrzuje podpraporčík Michal Šťastný.


Zvětšit mapu

Hana Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme