Jan Hadrava kombinuje klasický volejbal s plážovým, chce na olympiádu

Je poměrně těžké na vrcholové úrovni kombinovat různé, i blízké, sporty. Pokouší se o to Jan Hadrava, nejlepší volejbalista uplynulého ročníku české extraligy, který se chce dostat na olympijské hry v Rio de Janeiru postoupit v beach volejbale.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

druhý zápas play off extraligy volejbalistů o 3. místo Liberec - Příbram 20. dubna v Liberci. Jan Hadrava (čelem) z Liberce a Adrian Patucha (vlevo) a Libor Leikep z Příbrami. | Foto: ČTK

„Inspiroval jsem se Karchem Kiralym, který se účastnil obou sportů na dvou olympiádách a zároveň dosáhl na zlato. Dostat se do Ria je můj velký sen, ke kterému směřuji,“ vysvětluje dvaadvacetiletý volejbalista Jan Hadrava.

Kvůli přípravě na beachvolejbalové mistrovství Evropy odmítl pozvánku do reprezentace v šestkovém volejbale, po odchodu z Dukly Liberec si z několika zahraničních nabídek vybral tu z francouzského Nantes, kde mu umožní obě odvětví kombinovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

S volejbalovým obojživelníkem Janem Hadravou mluvil reportér ČRo Jan Suchan

V příštích dvou letech omezí i relaxaci. „Nejsem typ, který má rád dovolené, kde bych se válel u moře. Když jsem byl v Itálii u moře, po dvou dnech jsem to nevydržel a šel jsem si pinkat na pláž, protože jsem se ubíjel nudou. Dovolenou si dám až po olympiádě,“ plánuje volejbalista.

Nejdříve se olympijské hry musí s Robertem Kufou kvalifikovat. „Myslím, že je velká šance uspět. Pokud budeme předvádět výsledky, které máme teď, a vypilujeme hru, tak je to hodně pravděpodobné. Ale nechci to zakřiknout, mohlo by se to vymstít,“ říká opatrně Hadrava.

V prvním letošním turnaji Světového okruhu skončili Kufa s Hadravou devátí. Přitom za sebou měli jen pár společných tréninků, protože necelé dva týdny předtím dobojoval Jan Hadrava neúspěšné extraligové finále proti Českým Budějovicím.

Plážová varianta je všestrannější

Oba sporty se sice podobají, ale protože ve volejbale šestkovém se Hadrava coby univerzál zapojuje v podstatě jen při útočení, blokování a servisu, výhodnější je pro něj přesun z písku do haly než obráceně:

„Vždy se cítím dobře, když přejdu z beach volejbalu do šestkového. V beach volejbale je větší všestrannost a lépe se mi čte hra,“ říká volejbalový obojživelník, nejlepší hráč extraligy v šestkovém volejbale a aspirant olympijských her ve volejbale plážovém.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme