Policie obvinila pět bývalých radních Prahy 2 kvůli zakázce na teplo

Exstarosta Jiří Paluska (Občané za spokojené bydlení) a další čtyři bývalí radní Prahy 2 čelí obvinění z porušení hospodářské soutěže při zadávání zakázky na dodávku tepla. Podle policie v roce 2009 udělili zakázku společnosti PM Partners bez výběrového řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Topení - regulace teploty | Foto: Ladislav Bába

„Kdybychom toto rozhodnutí neučinili, tak velká část občanů Prahy 2 nemá teplou vodu a posléze v říjnu a listopadu nemají topení,“ hájí rozhodnutí radních jedna z obviněných, bývalá radní za ODS Alexandra Udženija.

Uzavřeli prý smlouvy za nižší ceny než v minulosti. „Proto se nám zdá obvinění naprosto absurdní. Nechápeme, na základě čeho bylo vzneseno,“ dodává radní.

Se společností PM Partners radnice uzavřela v roce 2009 smlouvu bez výběrového řízení.

Praha 2 již dostala v srpnu 2012 od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 300 000 korun. ÚOHS dal radnici za vinu právě to, že bez otevřeného tendru zadala zakázku společnosti PM Partners.

Starosta už obvinění čelil

Bývalý starosta Paluska byl obviněný už dříve, v roce 2012 kvůli podezření ze zneužití pravomoci veřejného činitele rezignoval.

Podle policie způsobil odstoupivší starosta škodu v hodnotě tří milionů korun, za což mu prý hrozí až deset let vězení. Vinu v kauze půdních bytů v Dittrichově ulici ale Paluska odmítá.

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme