Na zámku v Bečově nad Teplou zavedli speciální prohlídky pro děti

Zaujmout dětské návštěvníky historických sídel není vůbec jednoduché. Výklady průvodců i jednotlivé expozice jsou vytvořeny především pro dospělé. Na zámku v Bečově nad Teplou ale mají novinku - prohlídkovou trasu pro děti nazvanou Procházka minulostí pro malé i velké.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bečov | Foto: archiv Národního památkového ústavu

„Naším cílem je provést děti hravou formou, aby se nenudily, ale aby se něco dozvěděly. Děti projdou nejen zámkem, ale i prostory, do kterých se běžný návštěvník nedostane, například štolou tesanou ve skále nebo přízemím zámecké věže,“ vysvětluje průvodkyně Dagmar Wizovská.

Nová prohlídková trasa podle ní zavádí malé návštěvníky a jejich rodiče téměř do všech prostorů barokního zámku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zámek v Bečově nad Teplou navštívil Zdeněk Trnka

Od klasické prohlídky se dětská verze liší volnějším režimem. Děti si budou moci s rodiči a průvodci více povídat, připraveny jsou pro ně historické pomůcky a pohádková průvodní kniha. Část exponátu si děti budou moci osahat. Podívají i tam, kam se dospělí nedostanou.

„Průvodce si s dětmi celou dobu povídá, pracuje se s obrázkovým pracovním listem, který si odnesou. Děti mají k dispozici pomůcky, díky kterým si mohou leccos vyzkoušet. Doufáme, že 45 minut bude pro děti zajímavých pro děti i rodiče,“ věří průvodkyně.

Trasa je připravena ve dvou verzích: „První je pro skupiny školkové a školní, druhá je, hlavně v době letních prázdnin, pro rodiny s dětmi,“ dodává průvodkyně Dagmar Wizovská.

Kromě dětské prohlídkové trasy nabízí zámek Bečov dva osvědčené návštěvnické okruhy. První je zaměřený na Relikviář Svatého Maura, unikátní zlatnickou památku ze 13. století. Druhý okruh představuje zámecké interiéry.

Zdeněk Trnka, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme