Tandemové seskoky nejvíc přitahují turisty z Koreje

Česko je jednou z velmocí skydivingu a platí to hlavně pro komerční tandemové seskoky. Kvůli nim přijíždí do srdce Evropy nadšenci doslova z celého světa. Největší popularitu pak má skydiving u nás ve vzdálené Koreji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Korejci tvoří drtivou většinu zahraničních turistů, kteří chtějí zkusit tandemový seskok | Foto: Michal Jurman

„Údajně běžel v Koreji sitcom, ve kterém lidi skákali v Praze skydiving. Takže oni přijedou do Prahy a jdou si skočit,“ přibližuje důvody aktuální posedlosti Korejců po skákání v Česku tandem pilot Martin Dašek.

Nijak se ani netají tím, že právě zákazníci z této země jsou na letišti v Mostě jeho nejoblíbenějšími.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na školící tabuli máme pokyny napsané v češtině, angličtině a korejštině, říká asistentka Veronika

„Asiati jsou navenek bez emocí, ale když vyskočíte z letadla a otevřete padák, tak vykřičí do vzduchu to, co celý život skrývali.“

Před každým skokem musí všichni projít důkladným školením.

„Na školící tabuli máme pokyny napsané v češtině, angličtině a korejštině. Protože z turistů je 80% Korejců,“ říká asistentka Veronika, která hned na to začne strojit do kombinézy dalšího studenta ze Soulu, tentokrát chlapíka Kima.

„Skydiving u nás není tak populární a hlavně je hodně drahý. Mám kamarádku, která to tady vyzkoušela a doporučila mi to. Je to mnohem levnější než jinde v Evropě. Rozdíl je třeba oproti Švýcarsku až dvojnásobný,“ přibližuje Kim hlavní důvod, který jej přivál na mostecké letiště.

„Úžasné, opravdu skvělé. Prvních deset sekund pro mě bylo těžkých, pak jsem si uvědomil, že jsem volný, jako pták. Musel jsem mít hrozně vysoký tep,“ pochvaloval si po seskoku Kim.

Michal Jurman, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme