Nejstarší česká cestovní kancelář Čedok možná změní majitele

Rusové mají zájem o Čedok. Vlastníkem nejstarší cestovní kanceláře v Česku je v současné době americko-turecká investiční skupina Odien.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cestovní kancelář ČEDOK | Foto: Jan Rosenauer

Situaci v Čedoku údajně oťukávají investoři z řad největších ruských cestovních kanceláří. Mezi jinými zřejmě i Biblio Globus podnikatele Alexandra Tugolukova.

Ten už v Česku figuruje podle obchodního rejstříku ve firmě European Travel Partner, která organizuje cesty do Česka pro tisíce ruských turistů ročně. Spekuluje tak deník E15.

Podle Zdeňka Marka, který v cestovním ruchu dlouhodobě působí, by to ale nebylo nic překvapivého. Prodej Čedoku považuje jen za otázku času.

Čedok je nejstarší, už ale ne největší cestovní kanceláří v Česku. Stále ale patří do vedoucí trojice spolu s Fischerem a Eximem.

Exim Tours je už několik let v majetku německé skupiny Rewe, která podniká i v cestovním ruchu. Exim z toho profituje, protože se podílí na nákupu služeb ve velkém v dovolenkových destinacích.

Letní turistická sezona by pro cestovky měla být úspěšná. Předprodeje zájezdů šly výborně, přestože se ceny zvýšily. Problémem zůstává situace v Egyptě a drahá koruna.

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme