V DDM v Trnové je nově místnost pro psycholožku i Azyl pro matku a dítě

V Trnové na Plzeňsku otevřou přístavbu dětského domova. Nové prostory včetně vybavení stály zhruba čtyři miliony korun, z toho jednou pětinou přispěl Plzeňský kraj. Stavět se začalo v dubnu loňského roku a výsledkem je větší, moderně zařízená budova pro děti, zaměstnance i lidi z okolí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dětský domov Vizovice | Foto: Roman Verner | Zdroj: Český rozhlas

„Začínalo se ve spodních prostorech, ale sundával se i strop. Šatna a schodiště jsou přistavěné nahoru, takže prostory se rozšířily o patro ještě nad ty původní plus tedy něco dopředu, ale přesnou plochu vám neřeknu,“ popisuje Helena Tichá, ředitelka dětského domova v Trnové na severním Plzeňsku

V přízemí domu se nachází velká rehabilitační místnost plná míčů, chodítek a dalších pomůcek, které ke své práci využívá fyzioterapeutka Alena Loulová.

Přehrát

00:00 / 00:00

O přístavbu dětského domova v Trnové na Plzeňsku se zajímala Martina Klímová

„Děti jsou samostatné, mají více klidu na práci, můžou si to tady více užít. Cvičíme tady jak hrubou, tak i jemnou motoriku, procvičujeme a uvolňujeme svaly, cvičíme různé cviky na horní i dolní končetiny,“ vyjmenovává.

V nové přístavbě je i místnost pro klinickou dětskou psycholožku. „Dříve jsme místnost neměli, vybíraly se náhradní prostory i na úkor dětí, aby se to všem hodilo. Paní doktorka je spokojená,“ říká ředitelka dětského domova.

V nových prostorách se líbí také logopedické asistentce Marii Brantlové. „Dříve, když jsme byli dole, tak nás rušili, muselo se přes nás přejít, kdežto tady mají děti svůj klid, takže se soustředí a lépe pracují,“ pochvaluje si.

Díky přístavbě mohl dětský domov začít nabízet logopedickou péči i dětem z okolí a podle ředitelky Heleny Tiché je o službu velký zájem.

„Mám z toho obrovskou radost, protože paní doktorka, která jezdí, tak má klienty. Už i máme směrovky, protože to tady má zvláštní vchod a zase jiný vchod je do dětského domova, takže už je tomu všechno uzpůsobené,“ dodává.

Novinkou je také Azyl pro matku a dítě. „Je tady vestavěná postel a matka tady má veškeré věci, které potřebuje – sprchový kout, lednici, mikrovlnku, dokonce televizi. To, co je třeba,“ uzavírá Tichá.

Slavnostní otevření přístavby dětského domova se uskuteční dnes v 15 hodin.

Martina Klímová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme