Bagry začaly čistit obratiště lodí pod Jiráskovým jezem v Budějovicích

Výletní lodě se už brzy vrátí do Českých Budějovic. Odborná firma začala těžit nánosy v obratišti lodí pod Jiráskovým jezem. Je to poslední místo na vodní cestě z krajské metropole k přehradě Hněvkovice, které zbývá vyčistit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiráskův jez na Vltavě | Foto: Alena Palečková

Bagry a nákladní auta teď budou ještě několik dní jezdit a pracovat pod Jiráskovým jezem v Českých Budějovicích.

Vzdutá hladina Vltavy tu před rokem doslova zasypala koryto řeky kamením a pískem.

„Je to de facto poslední lokalita, která brání otevření plavby v celém úseku Budějovice – Vodní nádrž Hněvkovice,“ říká vedoucí českobudějovického závodu Povodí Vltavy Jan Flíček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o čištění obratiště lodí pod Jiráskovým jezem v Českých Budějovicích zjišťoval Martin Pokorný

Podle něj mají práce čištění koryta do téměř dvoumetrové hloubky skončit 19. května. Hromady kamení a písku provizorně zůstanou na náplavce pod Dlouhým mostem.

„Materiál bude odvážen mimo tyto pozemky. S dodavatelem jsme se domluvili na termínu dokončení odvozu maximálně do 25. června,“ dodává Flíček.

Rok od loňské povodně tak budou moci výletní lodě znovu plout z Českých Budějovic až k samotné hněvkovické přehradní hrázi.

Povodí Vltavy muselo už loni nechat vyčistit podjezí v Českém Vrbném a v Hluboké nad Vltavou. Vltava už je splavná, ale na některých místech ještě přesto pokračují dočišťovací práce.

Martin Pokorný, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme