Festival Chebské dvorky nabídl výstavy, workshopy, divadelní i hudební vystoupení

V Chebu skončil 12. ročník multižánrového festivalu Chebské dvorky. Na 26 místech v historickém jádru města se prezentovali jak čeští, tak zahraniční umělci se svými projekty. V uličkách, dvorcích či zahradách byly k vidění fotografie, malby, grafické práce, prostorové instalace nebo plastiky.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chebské dvorky

Chebské dvorky | Foto: Tomáš Ivanič

Letošní festival Chebských dvorků nabídl celkem 15 workshopů. Byly zaměřené na různé výtvarné techniky. Nechyběly mezi nimi keramická nebo grafická dílna, malířské ateliéry, či dílny představující linorytovou techniku nebo výrobu šperků.

„Pro děti je to zvládnutelné velice hravě, až na pár kapiček krve občas. Ale děti to baví, píšou, ryjou, jsou spokojený,“ říká pan Jaroslav, který vede linorytovou dílnu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na festivalu Chebské dvorky natáčela Dana Jelínková

Paní Zdeňka z Klášterce prezentuje výrobu šperků. „Šperky se dají vyrobit téměř ze všeho. Pracuji v pobočce Karlovarské galerie a zkoumám různé možné techniky a materiály, z kterých se dají vyrábět. Používám textil, polymerovou hmotu, pryskyřici a někdy i odpadní materiály, ráda používám papír.“

Největší zájem mezi lidmi je podle ní o polymerové brože ve tvaru soviček a o čelenky s květinou.

Dana Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme