Tim Duncan slavil nejemotivnější vítězství v NBA. Na palubovce s dětmi

Říkají mu The Big Fundamental, což se dá přeložit jako 'Velký Základ'. A bez basketbalisty Tima Duncana v základu by San Antonio zřejmě nezískalo všech pět titulů v NBA. Letos osmatřicetiletá legenda oslavila ten poslední, který si náležitě užila i se svými dvěma dětmi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tim Duncan oslavil pátý titul v NBA na palubovce se svými dětmi | Zdroj: Reuters

Po nočním pátém finále NBA dostaly děti Tima Duncana otázku, jak by zhodnotily výkon svého otce. Dcera stručně shrnula, že tatínek byl úžasný a hrál nejlépe, mladší syn ještě jednodušeji: „Mám ho rád“. Toto vítězství bylo pro Tima Duncana prý nejemotivnější a nejúžasnější.

„Je to velice speciální den, protože slavím doma, se svými dětmi, rodinou a přáteli. Tento titul je nejsladší ze všech pěti, které mám. Možná je to i tím, že už jsem skoro na konci kariéry a chtěl jsem ještě jednou dosáhnout na nejvyšší metu, to se mi povedlo, je to skvělé,“ řekl osmatřicetiletý basketbalista.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhodnutí ve finále NBA sledoval reportér ČRo Štěpán Pokorný

Na své konto v posledním finále s Miami Heat připsal 14 bodů a 9 doskoků.

V táboře Miami Heat, které bylo favoritem a útočilo na třetí vítězství v NBA v řadě, dobrá nálada nebyla. Neměl ji ani LeBron James, jeden z nejlepších hráčů v historii soutěže.

„Pocity mám smíšené, odehráli jsme skvělou první čtvrtinu, ale pak se ze San Antonia stal znovu ten skvělý tým, který nás drtil v posledních zápasech. Musím uznat, že si titul letos zasloužili více než my,“ řekla opora Miami Heat.

Kdyby Miami vyhrálo, asi by nebylo pochyb o tom, kdo získá cenu Billa Rusella pro nejužitečnějšího hráče finále. James dal v posledním utkání 31 bodů a díky 10 doskokům zaznamenal takzvaný duble - duble. To samé se ale povedlo nejmladšímu hráči na hřišti.

San Antonio vyhrálo NBA, oplatilo Miami loňskou porážku

Číst článek

Kawhi Leonard se i díky nočnímu výkonu mohl před fanoušky ukázat s cenou MVP Final a stal se tak ve dvaadvaceti letech druhým nejmladším hráčem s tímto prestižním oceněním.

"Měl jsem za sebou úžasný tým se zkušenými hráči. Všichni mi k této ceně pomohli a samozřejmě bez nich bych to nedokázal. Děkuju bohu, rodině a prostě všem, kteří mě podporovali," dodává Kawhi Leonard, který slaví zisk tiulu v NBA se San Antoniem.

Hráči San Antonia Spurs slaví vítězství v NBA | Foto: Reuters

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme