Egyptský soud potvrdil trest smrti téměř 200 členům Muslimského bratrstva

Egyptský soud potvrdil trest smrti pro skoro 200 členů a stoupenců Muslimského bratrstva. Mezi odsouzenými je i nejvyšší vůdce hnutí Muhammad Badí. Pro šéfa islamistického hnutí je to tento týden už druhý verdikt hrdelního trestu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezi 197 odsouzenými je i vůdce Muslimského bratrstva Muhammad Badí | Zdroj: Reuters

Dalších pět lidí poslal soud na doživotí do vězení. Zbývající ze skoro sedmi set původně odsouzených k smrti soud propustil na svobodu.

„Egyptské soudy tento lid jen zotročují,“ volal z klece obžalovaných člen vedení Muslimského bratrstva Muhammad Biltágí při jednom z předešlých procesů.

„Jsou to soudy, které podporují militarizaci egyptské společnosti, soudy, které jsou úplatné a které jsou nástrojem k útlaku, věznění a zabíjení,“ tvrdí.

Odsouzení se údajně podíleli na zabití několika policistů a podněcovali k násilí při nepokojích po loňském svržení prezidenta Muhammada Mursího.

Podle mnohých analytiků ale mají procesy politický charakter a jsou součástí plánu Sísího režimu na likvidaci Muslimského bratrstva.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme