Separatisté na Ukrajině přepadli důl, který vlastní oligarcha Achmetov

Separatisté na východě Ukrajiny odmítají týdenní příměří, které včera vyhlásil ukrajinský prezident Petro Porošenko, a dál útočí na pozice ukrajinské armády a národní gardy. V Doněcké oblasti dnes také ozbrojenci přepadli kanceláře jednoho z největších dolů, který patří oligarchovi Rinatu Achmetovovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proruští separatisté v doněckém regionu. Západu zřejmě nevadí ruské vyzbrojování ukrajinských separatistů | Foto: Evgeniy Maloletka | Zdroj: ČTK

Krátce před polednem přijel k dolu Komsomolec Donbasu obrněný transportér a nákladní auto plné ozbrojenců.

Separatisté vtrhli do budovy ředitelství, jeho pracovníkům zabavili telefony, donutili je lehnout si na zem a požadovali peníze. Když zjistili, že v pokladně žádná hotovost není, spokojili se s 13 nákladními, čtyřmi osobními auty a pěti dodávkami. Cestou prý ještě vyloupili dva bankomaty, jak oznámila tisková služba majitele dolu Rinata Achmetova.

Za proruské separatisty přijel bojovat i Čech, hrozí mu až pět let vězení

Číst článek

Pod zemí v té chvíli pracovalo 700 horníků a před bránou se shromáždilo 800 horníků z druhé směny. Ozbrojenci začali střílet do vzduchu, aby je od vstupu odradili, podle vedení dolu jen šťastnou náhodou nepoškodili instalace, jejichž vyřazení by mohlo způsobit tragédii.

Vzdor příměří, které včera vyhlásil ukrajinský prezident Petro Porošenko, to nejsou jediné střety, k nimž dnes dochází.

Příměří, které uvítaly Spojené státy, Británie, Francie či Německo, a které naopak zpochybňuje Rusko, mělo dát separatistům prostor k tomu, aby složili zbraně. Ti to však už včera odmítli.

Martin Dorazín, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme