Michaele Židlické vypršel mandát ústavní soudkyně, vystřídá ji Tomáš Lichovník

U Ústavního soudu dnes po deseti letech končí soudkyně Michaela Židlická. Na stole jí zůstává asi 95 nedokončených případů, které si po jejím odchodu budou muset rozdělit ostatní soudci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústavní soud projednává stížnost na rozdělení Prahy do sedmi volebních obvodů při loňských komunálních volbách | Foto: Filip Jandourek

Michaela Židlická teď plánuje rozšířit své působení na brněnské právnické fakultě. Třetí generaci ústavních soudců podle ní nejspíš čeká jiná agenda, než jakou měl soud v uplynulém období.

„Mám pocit, že budou přibývat problémy z oblasti sociální, a není vyloučeno, že nastanou také značné spory, pokud jde o IT. Pokud jde o kriminalitu počítačovou, ale nejenom kriminalitu, to samozřejmě je vysloveně téma 21. století,“ říká odcházející ústavní soudkyně.

Ústavní soud v květnu rovněž po deseti letech ve funkci opustil Stanislav Balík. Nahradil ho dosavadní soudce Nejvyššího správního soudu Vojtěch Šimíček.

Místo Michaely Židlické zaujme prezident Soudcovské unie Tomáš Lichovník, kterého prezident Miloš Zeman jmenuje ve čtvrtek.

Ústavní soud | Foto: Český rozhlas

Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme