Velké příjmy, dědictví i dluhy. Poslanci a senátoři odevzdali majetková přiznání

Poslanci a senátoři předložili oznámení o svém majetku a vedlejších příjmech za minulý rok. Lhůtu na jeho podání měli do konce června. Z řad poslanců měl nejvyšší příjem předseda hnutí Úsvit a podnikatel Tomio Okamura. Přiznání podávali také senátoři – z celkem 81 senátorů chybí pouze jedno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finanční úřad na Praze 1, poslední den k odevzdání daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob | Foto: Filip Jandourek

Ze všech senátorů si nejvíc přivydělal litoměřický lékař Hassan Mezian z ČSSD. Tři miliony dvě stě tisíc korun získal pronájmem nemovitostí.

„Jednak z nájmu Lékařského domu a jednak z nájmu několika nějakých bytů a nějakých dalších nemovitostí,“ uvádí Mezian. K tomu připočítal roční důchod ve výši téměř 150 tisíc.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do majetkových přiznání zákonodárců nahlédl Jaroslav Gavenda

Hned za ním je profesorka a senátorka za ČSSD Eva Syková. Ta si jako šéfka Ústavu experimentální medicíny přivydělala více než dva a půl milionu korun.

Dvacet sedm členů Senátu má ale také dluhy.

Nejzadluženější je senátor a šéf pražské záchranky Zdeněk Schwarz zvolený za ODS dluží více než 6 milionů korun. Minulý rok si koupil dva domy a pozemky za téměř osm milionů korun.

„Musel jsem řešit svoji rodinnou situaci, rodinou situaci myslím bytovou mých synů, a proto jsem si vzal úvěry a stavební spoření a společně s manželkou a ještě nám, nebo spíš synovi přispěli na ten druhý dům moji rodiče,“ dodal Zdeněk Schwarz. Ti podle Schwarze přispěli na dům částkou dva miliony korun.

Exhejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas si koupil čtvrtinu domu za pět milionů korun. V Senátu zatím není přiznání Pavla Lebedy za ČSSD - údajně ho ale už poslal.

Senátoři s nejvyššími přivýdělky nebo největšími dluhy | Foto: Český rozhlas

Jaroslav Gavenda, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme