U Jeruzaléma našli zabitého mladíka, policie prověřuje i motiv msty izraelských radikálů

Izraelská policie dnes našla v lese nedaleko Jeruzaléma tělo patřící zřejmě zabitému palestinskému mladíkovi. Prověřuje i možnost, že se jedná o „pomstu“ židovských radikálů za nedávnou vraždu tří mladíků na palestinském Západním břehu Jordánu. Tuto verzi však zatím nepotvrdila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelský policista v lese nedaleko Jeruzaléma, kde se našlo tělo patřící zřejmě zabitému mladému Palestinci | Zdroj: Reuters

Policie dostala už včera hlášení, že od samoobsluhy na arabském předměstí Šuafát unesli tři lidé mladíka. Údajně ho zatáhli do auta a odjeli s ním na neznámé místo. Krátce poté přijali policisté oznámení o pohřešování osoby odpovídajícího věku a pohlaví.

Tělo našla policie dnes ráno. Podle arabských zdrojů patří pohřešovanému šestnáctiletému Palestinci Muhammadu Abú Chudajrovi, izraelská policie však zatím identitu mrtvého nepotvrdila.

Hamás by se měl připravit na tvrdý zásah z Izraele, oznámil premiér Netanjahu

Číst článek

Policie prověřuje motiv odplaty za trojici nedávno zabitých izraelských mladíků – radikální Židé včera při pochodech Jeruzalémem napadali Palestince a slibovali pomstu – ani to se však zatím nepotvrdilo.

Izraelská policie musí před radikály jeruzalémské Araby chránit. Po střetech s policií bylo asi 50 židovských výtržníků zatčeno.

Štěpán Macháček, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme