Šafářová je v semifinále Wimbledonu, Česká republika má jistou finalistku

Lucie Šafářová potvrdila skvělou formu a postoupila do semifinále Wimbledonu. Svůj zatím nejlepší grandslamový výsledek vybojovala díky vítězství nad Ruskou Makarovovou po setech 6:3 a 6:1. Česká republika tak má jistou finalistku nejslavnějšího turnaje, protože Šafářová se v semifinále utká s vítězkou duelu mezi krajankami Kvitovou a Záhlavovou-Strýcovou.

Lucie Šafářová a její radost po postupu do semifinále slavného Wimbledonu | Zdroj: Reuters

Lucie Šafářová zvládla svůj premiérový čtvrtfinálový duel Wimbledonu za necelou hodinu, přesněji za padesát sedm minut. V prvním setu se česká hráčka dostala díky využitému brejku do vedení 3:0 a následně si set v klidu pohlídala a zvítězila 6:3.

Druhá sada se nesla v podobném duchu s tím rozdílem, že ruská tenistka své první podání vyhrála. Pak ale začala úřadovat znovu Lucie Šafářová. Soupeřce nedala šanci a díky precizní a agresivní hře vyhrála 6:1, což jí zajistilo první postup do grandslamového semifinále v kariéře.

Je tak jasné, že o nejcennější tenisovou trofej si zahraje česká tenistka, protože další soupeřkou Šafářové bude buď Petra Kvitová nebo Barbora Záhlavová-Strýcová, které proti sobě nastoupí v dalším čtvrtfinále.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít