Havlíčkobrodská ČSSD rozhodne o dalším působení obviněných Joukla a Míky ve straně

ČSSD na Havlíčkobrodsku bude dnes jednat o setrvání Libora Joukla a Jana Míky ve straně. Oba jsou obviněni z manipulace při výběrovém řízení na dodávku sypačů pro kraj z roku 2009, které měly být předraženy až o 33 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Námětek hejtmana pro dopravu Libor Joukl | Foto: archiv Kraje Vysočina

Náměstka hejtmana Joukla a ředitele silničářů Míku už podpořila městská organizace v Havlíčkově Brodě.

Jan Míka je součástí havlíčkobrodské kandidátky do podzimních komunálních voleb. Vedení kraje oba obviněné ponechalo na jejich místech a hejtman kraje Jiří Běhounek ani nesplnil přání Libora Joukla, aby nebyl zařazován do komisí výběrových řízení.

„Myslím si, že tyhle problémy nemáme jenom my, když jsou v ODS schopní navrhnout na poslenace exprimátora Svobodu, který se nakonec jako obviněný stane i poslancem. Myslím si, že i TOP 09 bude stavět pana primátora Hudečka dál do voleb,“ uvádí za ČSSD Ivana Mojžyšková příklady z jiných stran.

Sociální demokracie na Vysočině dříve řešila obvinění radikálně. V roce 2006 přerušil krajský výbor členství Věře Jourové. Její obvinění se později ukázalo jako neoprávněné a dnes je jako členka hnutí ANO nejoblíbenější českou ministryní aktuální vlády.

Ve stejném roce ve Velkém Meziříčí ukončili členství Josefu Lázničkovi a ve Žďáře nad Sázavou ministerské pracovnici Ludmile Schwarzové. Ani jedno obvinění ale nedopadlo odsouzením.

Petr Palovčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme