Od začátku prázdnin zahynulo na silnicích 15 lidí. Řiďte odpočatí, radí policie

Za prvních sedm prázdninových dní zemřelo při dopravních nehodách v Česku 15 lidí. To je víc než před rokem. Podepsal se na tom především tragický čtvrtek se čtyřmi obětmi. Nejčastější příčinou typických letních nehod je zejména v těchto dnech panující vedro a z něj plynoucí únava a pocit spěchu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následek dopravní nehody | Foto: Fotobanka stock.xchng

Do smutných statistik přispívají i první čísla z víkendu. Podle nich zahynulo jen za pátek a sobotu celkem šest osob, mezi nimi i ti nejvíce zranitelní – motorkáři a cyklisté.

„Jsou to ty takzvaně typické letní nehody,“ říká šéf dopravní policie Tomáš Lerch a konkretizuje:

„Velmi často v létě dochází k tomu, že řidiči ať už vlivem nepozornosti, únavy, případně i nepřiměřené rychlosti velmi často přejedou do protisměru a následně dojde k čelnímu střetu nebo naopak vyjedou mimo komunikaci a narazí do nějaké pevné překážky.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Smutnou statistiku shrnuje a doporučení, jak se fatálním nehodám vyvarovat, dává šéf dopravní policie Tomáš Lerch

Na silnicích je v pěkném počasí zvýšený provoz jednostopých vozidel a často pak dojde k jejich snadnému přehlédnutí.

„To se stalo i včera, kdy nedal osobní automobil přednost cyklistovi,“ dodává Tomáš Lerch.

Základním doporučením, jak se podobným kolizním situacím vyhnout, tak je dostatek odpočinku před jízdou. Tomáš Lerch také doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a udělat vše pro to, aby se nemuseli dostat do spěchu.

„Obezřetnost, ohleduplnost a počítat s tím, že právě v letních měsících narůstá nejen intenzita provozu v dopravně rizikových časech, ale je to právě zvýšený výskyt jak chodců, tak cyklistů a zejména potom i motorkářů,“ uzavírá Tomáš Lerch.

Petr Jansa, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme