Padělatelé platebních karet jsou před soudem. Hrozí jim několikaletý trest

Českobudějovický krajský soud začal dnes rozplétat případ padělatelů platebních karet. Před soudem stanul jeden Bulhar a dva Rumuni, které jihočeská policie zatkla už loni v létě. Podle obžaloby instalovali do několika desítek bankomatů čtecí zařízení. S jeho pomocí získávali citlivé údaje a další členové mezinárodního gangu pak vyráběli falešné karty a vybírali peníze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Trojice cizinců sledovala pomocí speciální elektroniky bankomaty v jižních Čechách, ale také v Plzeňském a Jihomoravském kraji nebo na Vysočině. Získané pin kódy a čísla karet posílali do zahraničí, kde jiná skupina vyráběla falešné platební karty.

Další skupina pak pomocí těchto karet vybírala peníze doslova na jiných světadílech, konkrétně v Indonésii, Brazílii, Mexiku nebo v Macau.

Přehrát

00:00 / 00:00

O případu padělatelů informuje reportér Martin Pokorný

České klienty bank nakonec připravili o 130 tisíc korun a chystali se vybírat dál. Soudní projednávání se pravděpodobně protáhne, veškeré výpovědi totiž musí překládat soudní překladatelé.

Na stopu gangu přivedl kriminalisty muž, který si chtěl vybrat peníze z bankomatu v Blatné. Karta se mu tam ale zasekla, on se ji snažil vytrhnout násilím a nakonec vytáhl kartu i se čtecím zařízením. Okamžitě zavolal policisty, kteří zjistili, že zařízení tam instalovali tři muži krátce před tímto výběrem. Druhý den je dopadli kriminalisté v Táboře.

Cizincům hrozí až osmileté vězení.

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme