Bouřka přerušila dopravu na třech tratích v Libereckém kraji

Spadlé stromy při bouřce přerušily železniční dopravu na třech tratích regionu. Už před 13. hodinou zastavil spadlý strom provoz na trati z Liberce na Jaroměř, zhruba o půl hodiny později byly další spadlé stromy nahlášeny na jizerskohorské trati ze Smržovky do Josefova Dolu a také nedaleko Karlova na trati z Liberce na Českou Lípu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Blesk | Foto: Marek Pecka

"Na trati ze Smržovky do Josefova Dolu vlak do spadlého stromu najel, nikdo ale nebyl zraněn," řekl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Na trati na Jaroměř, kde spadl strom do kolejí mezi Libštátem a Bělou u Staré Paky, byl provoz zhruba po 45 minutách obnoven.

Na Českou Lípu nepojedou vlaky asi dvě hodiny, spojení tam zajistí autobusy. Podobné to je do Josefova Dolu, tam by však měla výluka skončit až kolem 17.40.

Podle mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Zdenky Štrauchové se v těchto chvílích odklízí poslední strom na trati.

„Teď poslední událost, kterou řešíme, je najetí vlaku na strom při výjezdu ze stanice za stanicí Smržovka na Jablonecku.“

Další stromy odklízeli hasiči například u obce Blatce na Českolipsku nebo nedaleko Všeně na Semilsku.

V České Třebové se ráno srazily dva nákladní vlaky

Číst článek


Zvětšit mapu

ČTK, Tomáš Mařas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme