Kanada 6:1 Česko

Ukrajinský prezident chce jednat o příměří, separatisté ho prý odmítli

Prezident Ukrajiny Petro Porošenko je připravený k dvoustrannému příměří na východě země. V telefonickém rozhovoru to slíbil německé kancléřce Angele Merkelové. Později ale americkému viceprezidentovi Joe Bidenovi řekl, že Rusko a separatisté nabídku na jednání o příměří odmítli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Porošenko podmiňuje možnost příměří přísnou a nezávislou kontrolou jeho dodržování a také monitoringem ruské hranice, aby se zamezilo přísunu dobrovolníků a výzbroje separatistům.

Monitorovací akce ze strany OBSE je na hranicích zatím nereálná, protože tam během probíhajících bojů pozorovatelé nemají přístup.

Do ruských táborů proudí tisíce uprchlíků z Ukrajiny

Číst článek

Představitelé Ukrajiny přitom donedávna tvrdili, že žádné další příměří s proruskými separatisty na východě země nebude.

V posledních hodinách probíhaly těžké boje mezi ukrajinskou armádou a jednotkami Národní gardy na straně jedné a proruskými separatisty na straně druhé. Nejtěžší palba byla zaznamenána u vesnice Karlivka asi 30 kilometrů od Doněcku. Ztráty hlásí obě strany.

Alexander Tolčinský, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme