Na českých silnicích zemřelo za první prázdninový víkend 7 lidí

Hustý provoz, kolony a dopravní nehody. Tak vypadal první prázdninový víkend na našich silnicích. Zemřelo 7 lidí. Loni přišlo touto dobou o život 5 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záchranáři | Foto: Jan Rosenauer

Tento víkend skočila tragicky třeba srážka auta s vlakem na Strakonicku. Dvě chodkyně srazila auta na přechodech a zřejmě nejvážnější následky měla čelní srážka dvou osobních aut u Hory Svatého Šebestiána.

Jedna žena při ní zemřela a další čtyři lidé se zranili, z toho dva těžce. A mezi mrtvými je také motorkář, který se na Příbramsku střetl s autem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tragickou bilanci prvního prázdninového víkendu na silnicích v česku shrnula Blanka Číhalová

Víkendový a hlavně páteční provoz na silnicích byl silný a odpovídal začátku letních prázdnin.

Už v pátek po rozdání vysvědčení vyrazili lidé na dovolenou a na silnicích to bylo znát. Stalo se několik nehod na hlavních tazích a kolony například na D1 byly místy dlouhé až 10 kilometrů. Ale podle policie nehody v kolonách nebyly vážné.

Problematické jsou také modernizované úseky na dálnici D1. Tvoří se na nich kolony a následně dochází i k nehodám. Třeba o víkendu v zúžení na 44. kilometru dálnice D1 čekali řidiči v desetikilometrové koloně.

Dálnice musela být dokonce úplně uzavřená na 71. kilometru u Koberovic kvůli další nehodě.

Lidé by se měli připravit na to, že modernizované úseky D1 budou o prázdninách patřit ke kritickým místům.

Blanka Černá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme