Robert Jindra odstoupil z funkce ředitele Opery Národního divadla

Opera pražského Národního divadla je bez hudebního ředitele. Z funkce dnes odstoupil dirigent Robert Jindra. Rozhodl se tak pro dlouhodobé neshody s uměleckým šéfem Opery Národního divadla a Státní opery Petrem Kofroněm. Jako další důvody uvedl, že transformace první české scény je nevyjasněná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dirigent Robert Jindra | Foto: Jana Chládková

Generální ředitel Národního divadla Jan Burian oznámení o Jindrově rezignaci dostal ráno písemně, s dirigentem se má osobně sejít v pondělí.

„Pokud vím, tedy z vedení opery, tak Robert Jindra měl potíže unést kritiku na výsledky řízení Opery Národního divadla v posledních měsících, kdy se příliš neúčastnil porad a práce na příští sezoně. Na druhou stranu, my bychom s ním jako s talentovaným dirigentem rádi počítali na další spolupráci,“ říká.

Budoucí spolupráci v pozici dirigenta nevylučuje ani sám Jindra. Spory s Petrem Kofroněm ale podle něj překročily únosnou mez.

„Naše vidění se v uměleckých záležitostech rozcházejí a do této chvíle jsme vlastně nedostali jednoznačný názor, jakým způsobem se bude ubírat takzvaná transformace,“ popisuje.

Plán proměny Národního divadla ve veřejnoprávní instituci zveřejnil Jan Burian na začátku roku. Podle něho odchod Roberta Jindry s touto transformací české první scény nesouvisí.

Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme