Plavci potvrdili formu, těší reprezentačního trenéra Pernu

Tři dny bojovali čeští plavci na domácím šampionátu v Praze-Podolí o poslední šanci kvalifikovat se na srpnové mistrovství Evropy v Berlíně. Na českém mistrovství padly také dva národní rekordy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úvodní den plaveckého MČR doprovázely blesky a bouřka | Foto: Michal Jurman

„Jsem velice spokojen, protože navzdory nepřízni počasí se reprezentantům dařilo potvrdit svou výkonnost. Zaplavali výborné výkony, zlepšili si o nominační časy. Podolský bazén byl svědkem pěkného mistrovství,“ těší reprezentačního trenéra plavců Vlastimíra Pernu.

Vybrat konkrétní výkon je ale pro trenéra těžké. „Každý český rekord se počítá, takže musím zmínit rekordy Simony Baumrtové v polohovém závodě a Romana Dmytrijeva na 200 metrů znak. To byly největší zážitky.“

Přehrát

00:00 / 00:00

S trenérem plavců Vlastimírem Pernou mluvil reportér ČRo Petr Kadeřábek

V nominaci na srpnové ME je 23 plavců. „Je tam 11 žen a 12 můžu. Chybí mi tam třeba Michal Rubáček, který se po dvou letech vrací na vrcholnou úroveň. Kvalifikace mu unikla o pouhopouhou jednu setinu. Ale takový je sport,“ říká reprezentační kouč.

V Berlíně se bude nejvíce čekat od Simony Baumrtové a Petry Chocové. „U Simony se očekává, že bude bojovat o medaile. Budu doufat, že svou pozici mezi Evropankami potvrdí na dlouhém bazénu. Petra Chocová bude mít svou pozici složitější. Bude pro ni úspěch, když se probojuje do finále,“ věří Vlastimír Perna.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme