Bouřky zasáhly i střední Čechy, na trati Zadní Třebaň-Karlštejn omezily provoz

Středočeští hasiči zasahovali kvůli silným bouřkám od pondělního odpoledne až do půlnoci u desítek případů. Napilno měli v okrese v Praha-západ, Praha-východ a na Berounsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřkový mrak nad Prahou | Foto: Vojtěch Kouřímský

Nejvíce výjezdů hasiči zaznamenali mezi sedmou a jedenáctou hodinou večerní. Do půlnoci vyjeli hasiči sedmdesátkrát.

Osmnáctkrát vyjížděli do okresu Praha-západ a dvanáctkrát na Kolínsko. Okolí Českého Brodu bylo zasažené nejvíce. Napočítali tam celkem deset zásahů.

Voda zaplavila soukromé pozemky i sklepy budov, proto museli hasiči vodu odčerpávat. Například v Příbrami natekla voda do sklepa pečovatelského domu.

Hasiči stále likvidují následky přívalových dešťů, silně pršet má i dnes

Číst článek

V Žebráku na Berounsku silný déšť zaplavil dvě chatky a v potoce uvízla dvě osobní auta. Bouřka také polámala větve a stromy. V Hradišťku u Prahy blesk porazil strom a ve Štěchovicích spadlý strom utrhl dráty elektrického vedení.

V jižních Čechách se kvůli bouřkám vylévaly potoky, voda se dostala i do paneláků

Číst článek

V odstraňování popadaných stromů pokračovali hasiči dnes ráno na Kladensku, Rakovnicku, Kolínsku i v Příbrami. Kolem šesté hodiny ranní ještě zasahovali u chaty na Berounsku, do které uhodil blesk. A meteorologové varují před silným deštěm, který se znovu blíží na Příbramsko.

Náměšť nad Oslavou zasáhla po bouřkách nejhorší povodeň za 30 let

Číst článek

Kvůli bouřce je omezený provoz na trati mezi Zadní Třebaní a Karlštejnem. Vlak z Berouna pojede s asi dvacetiminutovým zpožděním. Provoz bude až do 25. července vedený po jedné ze dvou traťových kolejí. Důvodem je porucha trakčního vedení.

Simona Bartošová, Radek Duchoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme