K letišti u Tel Avivu mířily další rakety. V Gaze zahynuli dva pracovníci OSN

Do oblasti Ben Gurionova letiště u Tel Avivu mířily další rakety z pásma Gazy. Zneškodnil je protiraketový štít. Izrael posiluje jednotky a připravuje se na další fáze ofenzivy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezinárodní letiště u Tel Avivu. Raketa Hamásu nedaleko odtud v úterý zranila dva lidi | Zdroj: Reuters

Nad Tel Avivem se dnes rozezněly sirény ohlašující hrozící nebezpečí. Z Gazy byly vypálené tři dávky raket právě na největší izraelské město, ale také na oblast Ben Gurionova letiště, kam většina zahraničních společností v minulých dnech zrušila všechny lety.

Izraelská armáda pokračuje tak jako v minulých dnech v ostřelování některých předměstí Gazy, o nichž tvrdí, že tam jsou umístěná logistická centra operací Hamásu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Informace přímo z Tel Avivu telefonoval zpravodaj Českého rozhlasu Štěpán Macháček

Při nočních izraelských útocích zahynulo dalších 26 Palestinců. O život v Gaze přišli i dva pracovníci Agentury OSN pro palestinské uprchlíky. Oba dva byli učitelé.

Konflikt si tak už vyžádal na 750 obětí a zhruba 4500 zraněných. Mezi mrtvými je 720 Palestinců, na izraelské straně pak 35 osob.

Na protest proti nepřiměřenému užití síly izraelskou armádou v Gaze stáhla Brazílie svého velvyslance z Tel Avivu.

Na jihu pásma Gazy, u hraničního přechodu s Egyptem Rafah, dnes Izraelci zatkli asi 150 Palestinců. Nyní je vyslýchají a snaží se z nich dostat informace o poloze tajných přeshraničních tunelů.

Tunely totiž ani nejmodernější technika, s níž izraelská armáda disponuje, není schopná odhalit bez informací přímo z terénu.

Trosky budovy zasažené nočním izraelským náletem ve městě Džabálija na severu pásma Gazy | Foto: Reuters

USA zrušily zákaz letů do Tel Avivu. Velké evropské společnosti zatím do Izraele nelétají

Číst článek

Štěpán Macháček, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme