Ministerstvo zemědělství zvažuje trestní oznámení v restituční kauze

Ministerstvo zemědělství bude zvažovat trestní oznámení v kauze restituovaného majetku bývalého statkáře Julia Bečváře. Ministerstvo rozhodlo, že jedna z dědiček nemá na pozemky nárok, protože nikdy nebyla velkostatkářovou příbuznou. Restituenti ale už získali řadu lukrativních pozemků v Praze v odhadované hodnotě tři miliardy korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marian Jurečka | Foto: KDU-ČSL

Kauzu už vyšetřuje policie. Vlastní šetření dělá i státní pozemkový úřad. Ten podle ministra Mariana Jurečky z KDU-ČSL analyzuje příslušné materiály, aby se zabránilo dalším škodám.

„Tam, kde bude možné některé věci zastavit a žádat o zpětvzetí některých rozhodnutí, kde to bude právně možné, tam o to budeme velice intenzivně usilovat,“ ujišťuje ministr a dodává:

„Jsme odhodláni to opravdu důkladně prozkoumat a požadovat, aby byla vyvozena konkrétní odpovědnost a aby ti dotyční, kteří takto nesprávně – jak se to v tento okamžik jeví – rozhodovali, byli patřičně potrestáni.“

Věra Pfeifferová, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme